📩 نامه سرگشاده استاد #رائفی_پور به #رئیس_جمهور در نقد سخنان اخیرشان در جمع مسولان وزارت اقتصاد و دارایی (۱۸ دی ۹۶)

⭕️ نامه ای از یک #کت_شلواری به یک #روحانیِ آخوند!

👤محضر رئیس جمهور محترم جناب #حاج_شیخ_حسن_روحانی

📅 چند ماه پیش...
🔹 سخنانی شاذ ، پیرامون #امیرالمؤمنین و  شرط مردم در #پذیرش_ولایت ایشان بیان فرمودید که حقیر نیز به اندازه بضاعت و البته وظیفه شرعی ام در دفاع از #حریم_اهل_بیت پاسختان را دادم

🌐لینک مطلب:👇
t.me/masafiran/3939

🔺اخیرا نیز مطلبی را پیرامون فرهنگ #انتقاد_پذیری افاضه فرموده اید که چهار ستون بدنم را لرزاند

🔹طبعا با آن بخش از فرمایشاتتان که در لزوم #نقد_مسئولین بود موافقم و صد البته انتظار دارم در #عمل به آن نیز مقید باشید و مبادا امثال #حسین_دهباشی مشاور رسانه ای و سازنده فیلم تبلیغاتی تان به دلیل انتقاد از وزیر #مولتی_میلیاردر و #پورشه_سوار بهداشتتان ، به حبس محکوم شود !!!

🔺کاری کردید که بنده خدا انتقاد از کابینه شما که هیچ ،مستند سازی را هم رها کرده و قصد دارد کافی شاپ بزند!

🔹عارضم بنده #هیچ مشکل شخصی با جنابعالی و یا کابینه تان ندارم و فی المثل از مدافعان سرسخت عملکرد #وزیر_کشاورزی تان هستم و هرجایی توانسته ام به دولتتان بدون هیچ چشمداشتی #کمکهایی نیز  کرده ام.


🔺اما داستان افاضه جدیدتان  !🔺

🔹فرموده اید میتوان #امام_معصوم از جمله #امام_دوازدهم را هم #نقد کرد و یا از صحابه ای گفته اید که  در چشمان پیامبر نگاه می کردند و می گفتند : "امن الله او منک" این سخن که گفتی از جانب خداست یا تحلیل خودت (پیامبر ) است!

🔹اگر منظورتان مشارکت دادن  صحابه (و شاورهم فی الامر..) درامور است که واضح و مبرهن است هدف رشد دادن صحابه و اثبات حقانیت تصمیمات پیامبر به ایشان بوده که داستان واقعه #بدر یا #احد نمونه ای از این دست است اما اگر مرادتان آنگونه که از کلامتان بر می آمد مجوز نپذیرفتن برخی تصمیمات #معصوم توسط #مردم است ،به عنوان یک درس خوانده در حوزه های علمیه شیعه قطعا باید بدانید تمام آنچه از معصوم به ما می رسد بی کم و کاست برای ما #حجت است!

🔹مزید اطلاعتان عرض کنم صحابه مورد نظرتان که در مقابل فرمایشات پیامبر می ایستادند و نظرات #پیامبر را نقد می کردند همان هایی بودند که از قضا انقلاب پیامبر(ص) را به #سقیفه کشاندند و البته به #غدیر #نقد داشتند!

🔹همان هایی که پیامبر را فقط در #وحی معصوم می دانستند ، چنانکه در داستان پر غصه "رزیه ابن عباس" هنگامی که پیامبر قلم و دوات خواستند تا مکتوب فرمایند پس از رحلتشان چه کسی (بخوانید #امام_علی )جانشین ایشان است ، یکی از همان صحابه که از قضا بعد ها با #لگد درب خانه #حضرت_زهرا را شکست کاغذ را از دستان مبارک پیامبر قاپید ، پاره کرد و گفت :ان الرجل لیهجر غلب علیه الوجع،حسبنا کتاب الله
🔺ترجمه (با عرض پوزش از همه مسلمانان): براستی این #مردک!، #هذیان میگوید و هذیان گویی بر او غلبه کرده است! کتاب خدا (قرآن)در میان ماست و برایمان بس است !

🔹جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید فی المثل فقط به هفت مورد در صحیح بخاری ! (در انتهای همین متن ) مراجعه فرمایید.

🔺البته هضم این مسئله  نیازی به مداقه در تاریخ اسلام یا روایات فریقین هم نداشته و کافی است در حد یک مسلمان عادی قرآن خوانده باشیم !

🔅سوره احزاب آیه ۳۶: و هیچ مرد مؤمن و زن مؤمنی را نسزد و شرعا جایز نباشد و عقلا روا نبود آن گاه که خدا و رسولش فرمانی را ( درباره آنها ) صادر نمایند برای آنها اختیاری در کارشان باشد. و هر کس خدا و رسولش را نافرمانی کند مسلّما به گمراهی آشکاری درافتاده است.

🔅نسا ۶۵: ای پیامبر سوگند به پروردگارت که آنها ایمان نمی آورند تا آن گاه که تو را در آنچه میان خود اختلاف دارند داور سازند ، سپس در نفس خویش هیچ تنگی و ناراحتی نسبت به آنچه تو حکم داده ای نیابند و کاملا تسلیم گردند.

🔅جن ۲۳ : ...و آنان که خدا و فرستاده او را نافرمانی کنند بی تردید برای آنان آتش دوزخ است که جاودانه در آن ماندگار خواهند بود.

🔅حشر ۷ :و آن‌چه را پیامبر به شما داد آن را بگیرید و از آن‌چه شما را از آن باز داشت، دوری کنید  و از خدا پروا بدارید که عقاب الهی بسیار شدید است

🔺و حدود ۱۶ آیه دیگر که مسلمانان را فرمانبردار محض در برابر فرمایشات پیامبر می خواهد نه آنکه بنشینند و ایشان را #نقد کنند !


🔹عارضم نظریه انحصار #عصمت_پیامبران فقط در وحی و نه دیگر  امور ، اولین بار توسط #یهودیان شمال مدینه در برخی از صحابه پیامبر نهادینه شد و قطعا همان طور که مستحضر هستید تقریبا هیچ پیامبری از #تحریف_یهود در عهدین جان سالم به در نبرده و خیره سرانه عده ای از پیامبران را با کمال پوزش از بارگاه الهی ! ، #دزد ، #قاتل ، #شارب_الخمر ، مبتلا به #دیاثت ، #زنای_محصنه ، #زنای_با_محارم و ... معرفی کرده اند.

🔹و طبعا باید برایتان سوال شود پس چرا  #یهود و #نصارا ، کتب چنین افرادی (پیامبران) را با این همه #فسق_و_فجور قبول داشته و بر مبنای سخنان چنین افرادی دینداری می کنند؟

🔺پاسخش بسیار ساده است : چون همچون شما(آنطور که از سخنانتان بر می آمد) معتقدند پیامبران در وحی ، معصوم و صد البته #غیر_قابل_نقد و در دیگر امور و سخنانشان  ، #غیر_معصوم  و طبعا قابل #نقد هستند!

🔹مورخین تا قبل از #شهادت پیامبر گرامی اسلام ،بیش از ۱۴۰ مشاجره بین ایشان و برخی صحابه نقل کرده اند که قطعا نشان از #بی_بصیرتی آن دسته از صحابه و تاثیر این انحراف فکری اهل کتاب در ایشان است.

🔹برای مثال می توانید به منابع انتهای متن ، از کتب برادران #اهل_سنت  مراجعه فرمایید  که نشان از رجوع برخی از همین #صحابه به #یهودیان و البته ناراحتی پیامبر از این عملشان دارد.

🔺اینکه #یهودیان یا برخی #صحابه متاثر از آنها چه عقیده ای داشته اند کاری ندارم !

🔹اما در عجبم از جنابعالی که درس #حوزه_های_شیعه را خوانده اید و ملبس به #لباس_پیامبر هستید و  نظریات #منحرف_یهود را رواج می دهید آن هم در قامت #رئیس_جمهور_روحانیِ #شیعه_خانه_امام_زمان !

🔹دوم در عجبم از #حوزه_های_علمیه که برای چندمین بار ،این چنین #دانسته یا #نادانسته به #اصول و #مسلمات و #محکماتشان #تاخته_اید و صدایی از کسی در نمی آید !

🔺با خودم میگویم اگر یک دهم این سخنان را #رئیس_جمهور #کت_شلواری قبل از شما گفته بود چه ها که نمی کردند!

🔹چه عرض کنم لابد بندگان خدا با خودشان می گویند : #رئیس_جمهور محترم عامدانه هر از چند گاهی چنین سخنانی را می گویند تا #حوزه_های_علمیه یا به قول مردم، #آخوند_ها علیه شما موضع بگیرند و حواس همان مردم از #دلار۴۴۰۰ تومانی و #سکه یک و نیم میلیونی و خبر #حذف ۳۰ میلیون #یارانه بگیر و
 #تحریم های جدید پس از #برجام ، #پرت شود و البته کسی هم نمی پرسد مگر خود شما #آخوند نیستید؟

🔺به آقایان و استدلالهایشان کاری ندارم ، بنده به عنوان یک #کت_شلواری #محب_اهل_بیت، این گونه سخنان را پای نهادن بر #خطوط_قرمز_اسلام و #قرآن و #اهل_بیت و #مرجعیت میدانم و به اندازه خودم درباره آن روشنگری کرده و خواهم کرد و به عنوان یک برادر دینی و یکی از آحاد این مملکت #نصیحتتان می کنم، اگر اینهایی که گفتید #عقیده_تان نیست و صرفا می خواهید حواس مردم را از #مسائل_اساسی #پرت کنید به همان داستان تکراری لغو #کنسرت_ها و #حضور_زنان در ورزشگاه ها بپردازید و با #اهل_بیت کاری نداشته باشید!
اعتقاداتمان به کنار ، تجربه نشان داده #هتک_حرمت #اهل_بیت عاقبت خوشی ندارد

🔺یک #کت_شلواری #محب_اهل_بیت :
👤علی اکبر #رائفی_پور

منابع مذکور در متن :
📚صحیح بخاری الطبعة: الأولى، 1422- ج7 ص120 📚 ج6 ص9 ح 4431📚 ج6 ص9 ح 4432
📚ج4 ص99 📚 ج4 ص69 📚 ج1 ص34 📚 ج9 ص 111
📚ذهبی،سیر اعلام النبلاء،3/489
📚(عبد الرزاق،مصنف،6/114)
📚(ابن حجر عسقلانی،لسان المیزان،2/408)
📚(احمد ابن حنبل،مسند احمد،3/387)
📚(سیوطی،الدر المنثور،5/148)
📚(ابن منظور،لسان العرب،10/508)
📚ابن کثیر دمشقی ، تفسیر قرآن العظیم ، چاپ دار الطیبه ،‌ج ۲، با تحقیق سامی بن محمد السلامه ، ص ۴۷۵ ، ذیل آیه ۱۷۰ سوره نساء همچنین :  ص
📚تاریخ ابن خلدون ،چاپ دار الفکر بیروت ، صفحه ۵۵۴ ۶۷۸

✅ تنها کانال رسمی استاد رائفی پور و جنبش مصاف
http://T.me/joinchat/AAAAADwiIiTk_fhNgzD4nQ

🎬 فیلم سخنان رئیس جمهور در جمع مسولان اقتصاد و دارایی( ۱۸دی۹۶)👇

https://t.me/masafiran/8435


✅ تنها کانال رسمی استاد رائفی پور و جنبش مصاف
http://T.me/joinchat/AAAAADwiIiTk_fhNgzD4nQ